Ece Önder

Ece Önder

Psikolog, Psikoterapist

Ece Önder, Psikolog, MSc, Psikoterapist, Travma ve Ruh Sağlığı alanındaki projelerde proje yöneticisi, demterapi’de terapist olarak çalışmaktadır.

Lisans eğitimini İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamlayan Ece Önder, yüksek lisans eğitimine İstanbul Bilgi Üniversitesi Travma ve Afet Çalışmaları Uygulamalı Ruh Sağlığı Programında devam etmektedir.

2016-2019 yılları arasında Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu’nun İstanbul Bilgi Üniversitesi İle ortaklaşa yürüttüğü mülteci ruh sağlığı projelerinde proje asistanı olarak görev almıştır. Halen, Mülteciler ve Travma ve Afet Ruh Sağlığına ilişkin projelerde proje yöneticisi olarak çalışmaya devam etmektedir.

2017-2019 yılı arasında Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi’nde danışan takip etmiştir.

2019 yılında yaşanan Elazığ Depremi, Korona Virüsü Enfeksiyonu gibi toplumsal travmalar sonrasında gerçekleştirilen psikososyal destek çalışmalarının içerisinde ve koordinasyon ekibinde aktif olarak görev almıştır.

Travma ve Afet Ruh Sağlığı Çalışmaları (TARDE) ve EMDR Türkiye Derneği üyesidir.

Çalışma alanları arasında travma, kriz, kayıp ve yas, depresyon, fobiler, kaygı bozuklukları, öfke ve stres yönetimi gibi başlıklar yer almakta ve yetişkinlerle çalışmakta olup, klinik uygulama alanında, Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) ve EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) Terapisini kullanmaktadır.

Alanı

Psikolog, Psikoterapist

Ünvan

MSc.

Certificates & awards

Have a question?