EKİBİMİZ


Cumhur Amasyalı

Klinik Psikolog, Psikoterapist

Manisa Fatih Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü bitirdi. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruhsal Travma yüksek lisans programını tamamladı.

Balıklı Rum Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde çalıştı. Daha sonra uzun yıllar üniversitelerin Psikolojik Danışmanlık Merkezleri’nde genç yetişkinlerle çalıştı.

Travma, kriz, kayıp ve yas, depresyon, fobiler, kaygı bozuklukları, öfke yönetimi ve ilişki problemleri gibi başlıklarda yetişkinlerle ve gruplarla çalışan Amasyalı, klinik uygulama alanında, Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT), Psikodrama, EMDR, Somatik Deneyimleme yöntemlerini kullanmaktadır.

Cumhur Amasyalı, daha önceki yıllarda Türk Psikologlar Derneği yönetim kurullarında görev almıştır.  Halen Travma Çalışmaları Derneği (TÇD) ve Travma ve Afet Ruh Sağlığı Çalışmaları Derneği (TARDE) yönetim kurulu üyesidir. 

İstanbul Bilgi Üniversitesi Ruhsal Travma Programının çeşitli ulusal ve uluslararası kurumlarla yürütülen çeşitli projelerde eğitmen olarak görev yapmaktadır.